„TOGETHER WE CAN DO MORE”

2. ŚLĄSKIE SPOTKANIA MŁODZIEŻY PAŃSTW GRUPY WYSZEHRADZKIEJ

Śląskie Spotkanie Młodzieży Wyszehradzkiej zaplanowane jest jako impreza cykliczna, której pierwsza edycja odbyła się w Katowicach w ramach węgierskiej Prezydencji w UE w dniach1-3 czerwca 2011r. W tym roku odbyła się druga edycja w dniach 4-6 czerwca 2012r., tym razem pod hasłem „Together we can do more”. Podobnie jak w zeszłym roku językiem roboczym całej imprezy jest język angielski.

Organizacją przedsięwzięcia zajęli się panowie ze Stowarzyszenia NZS 1980 (Aleksander Fiszer oraz Zbigniew Kopczyński) we współpracy z Urzędem Wojewódzkim, Marszałkowskim oraz Śląskim Kuratorium Oświaty, których władze obejmują honorowy patronat nad imprezą. Ponadto udział w spotkaniach z młodzieżą wyszehradzką wzięli przedstawiciele: Ambasady Republik Czeskiej, konsula Republiki Słowackiej, kierownika programowego Węgierskiego Instytutu Kultury, Narodowego Koordynatora Współpracy Wyszehradzkiej (MSZ), a także konsul Stanów Zjednoczonych i prezydenci miast, z których pochodzą polskie szkoły uczestniczące w projekcie.

W tym roku w projekcie uczestniczyły uczniowie i nauczyciele (10 uczniów + 2 nauczycieli): Technikum nr 6 im. Jan III Sobieskiego z Jaworzna i III LO im. Adama Mickiewicza z Katowic wraz ze swoimi partnerami zagranicznymi odpowiednio: Gimnazjum z Kutnej Hory (Czechy) i Gimnazjum z Miskolca (Węgry). Trzecia z polskich szkół wzięła udział w projekcie po raz pierwszy i było to III Liceum Ogólnokształcące z Zabrza wraz ze swoim partnerem Gimnazjum z Niżnej (Słowacja).

2. ŚLĄSKIEGO SPOTKANIA MŁODZIEŻY PAŃSTW GRUPY WYSZEHRADZKIEJ

Together we can do more

3. CZERWCA

Przyjazd grupy czeskiej w godzinach popołudniowych/wieczornych