Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na ich używanie, zostaną zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! O ciasteczkach możesz przeczytać więcej tutaj
naszywka-godlo-polski-nowy-wzor.png

ZESPÓŁ SZKÓŁ

PONADGIMNAZJALNYCH NR 6

Get Adobe Flash player

Projekt Leonardo da Vinci

rozmiar czcionki

 „Logistycy w Europie”

W roku 2012 szkole udało się rozpocząć projekt „Logistycy w Europie”. W ramach programu Leonardo da Vinci – projekty mobilności, uczniowie Technikum nr 6 

im. Jana III Sobieskiego kształcący się w zawodzie technik logistyk wyjadą na trzytygodniowy staż zawodowy do Włoch.

Uczestnikami projektu jest 20 uczniów, reprezentujący specjalność technik logistyk, którzy po kursie przygotowującym z języka włoskiego wyjadą na 3-tygodniowy staż do Włoch. Ich staże zorganizowane będą w mikro i małych przedsiębiorstwach w Spoleto, Umbria. Staże przeprowadzane będą w 4 grupach po 5 stażystów. 

Celem stażu jest wsparcie stażystów w podwyższaniu umiejętności zawodowych, nauce języka obcego branżowego, a także poznaniu kultury, tradycji, metod organizacji pracy kraju przyjmującego zaś rezultatem stażu będzie podniesienie kwalifikacji zawodowych i zdobycie doświadczenia potrzebnego do pracy na poziomie dającym satysfakcję uczestnikom projektu i umożliwiającym im znalezienie pracy odpowiadającej ich ambicjom i umiejętnościom. 

Konieczność porozumiewania się przez uczniów z pracownikami i klientami firm, w których odbędą się staże, przyczyni się do doskonalenia znajomości języka włoskiego, szczególnie do opanowania słownictwa specjalistycznego przydatnego w wyuczonym zawodzie. Wraz z doświadczeniem zdobytym w trakcie stażu umożliwi to skuteczne konkurowanie o pracę. Bez odbycia stażu szansy tej nasi uczniowie byliby pozbawieni.

 

Poprzez udział w projekcie szkoła chce zaoferować uczniom możliwość poszerzania kwalifikacji. W ramach projektu, uczniowie zapoznają się szczegółowo z innowacyjnymi metodami szkolenia i kształcenia zawodowego we Włoszech, poznają najnowsze technologie oraz zapoznają się ze standardami jakości wymaganymi w krajach UE. 

Podczas staży będą przekazane im następujące kompetencje fachowe:

- pogłębianie dotychczasowych zdobytych umiejętności zawodowych,

- obsługa urządzeń komputerowych i środków technicznych,

- umiejętność zastosowania zdobytej wiedzy w wykonywaniu konkretnych zadań,

- wykonywanie czynności i zadań na poszczególnych stanowiskach pracy,

- doskonalenie sprawności porozumiewania się w języku obcym w relacjach zawodowych i życiu codziennym,

- konfrontowanie wiedzy i umiejętności z wymaganiami stawianymi przez zagranicznych pracodawców,

- doskonalenie umiejętności pracy w zespole,

- poznanie prawidłowych relacji zachodzących w przedsiębiorstwie,

- pozyskanie i rozwijanie nie tylko wybranych kompetencji fachowych, ale także kompetencji socjalnych, personalnych oraz kulturowych łącznie z kompetencjami językowymi.

 

Każdy uczestnik po zakończeniu stażu i powrocie do kraju otrzyma oficjalny dokument Europass Mobilność, wystawiany zgodnie z międzynarodowymi wymogami, w formie dwujęzycznej – polski i angielski. Poza tym, w ramach certyfikacji stażu każdy z uczestników projektu otrzyma certyfikat ukończenia kursu języka zawodowego obcego, odbytego w ramach przygotowania pedagogicznego, językowego i kulturowego. Wszyscy stażyści otrzymają także certyfikaty ukończenia stażu potwierdzone przez obu partnerów projektu.