Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na ich używanie, zostaną zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! O ciasteczkach możesz przeczytać więcej tutaj
naszywka-godlo-polski-nowy-wzor.png

ZESPÓŁ SZKÓŁ

PONADGIMNAZJALNYCH NR 6

Get Adobe Flash player

Logistycy i górnicy z Technikum nr 6 ponownie podbili świat

rozmiar czcionki

24 czerwca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Jaworznie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Hiszpańskie staże”. 

 W ramach programu Erasmus+ uczniowie Technikum nr 6, kształcący się w zawodzie technik logistyk i technik górnictwa podziemnego wyjeżdżali przez ostatnie 2 lata na 3-tygodniowe staże do Hiszpanii. Uczestnicy odbywali staż w firmach logistycznych, magazynach sklepowych, zakładach produkcyjnych typu Gruas Mata, Jepivisa Construcciones, Nancor, Cerveza bar, jednak w weekendy został specjalnie dla nich przygotowany program kulturowy z wycieczkami do Sevilli, Malagi czy Granady na czele. Uczniowie, w ramach praktyk zawodowych, również mieli zorganizowane wizyty studyjne do firm, gdzie praca wymaga już sporego doświadczenia. 

Osoby, które ukończyły staż w Hiszpanii otrzymali certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe Europass Mobilność oraz certyfikat ukończenia stażu za granicą. 

Celem stażu było zdobycie nowych umiejętności zawodowych, przełamanie barier językowych i kulturowych, zdobycie doświadczeń zawodowych dzięki pracy w profesjonalnych firmach. Staż dał uczestnikom zdobycie szerokiej wiedzy, dzięki której łatwiej będzie im uzyskać zatrudnienie na lepszych warunkach i z pewnością u lepszych pracodawców. Nabycie takiego doświadczenia jakie dał im projekt uczyni z nich kandydatów na wartościowych pracowników. Jednak przede wszystkim, dzięki projektowi, nasi uczniowie nauczyli się odpowiedzialności i radzenia sobie w trudnej sytuacji. 

Dziś można powiedzieć, że ten cel został przez nich osiągnięty. Wszystkim uczestnikom projektu oraz ich opiekunom gratulujemy i dziękujemy, że godnie reprezentowali nasze Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego.